آموزش ایجاد سند و ذخیره سازی در کورل دراو

ارسال شده در: مطالب | 0

آموزش ایجاد سند و ذخیره سازی در کورل دراو (New,Save,Save As)

-برای ایجاد یک سند جدید:
۱)در پنجره خوش آمد گویی گزینه New blank document را انتخاب کرده
۲)از منویFileگزینه New را انتخاب کرده
۳) از کلید ترکیبی Ctrl+N استفاده کنید
۴) از دکمه New ازنوارابزار استاندارد استفاده کنید.
-تنظیم صفحه از طریق نوار ابزار استاندارد: برای تنظیم صفحه ابتدا ابزار انتخاب را فعال کرده و متناسب با انتخاب این ابزار نوار ابزار استاندارد فعال میشود، در این نوار شما میتوانید سایز کاغذ (Paper TypeSize) ، ابعاد کاغذ به اندازه دلخواه
(Width-Height) ،نحوه ی نمایش کاغذ بصورت افقی Landscape، عمودی Portrait را تعیین کنید.
-برای ذخیره کردن سند جدیدی که ایجاده کرده اید میتوانید سند مورد نظر را در مسیر موردنظر ذخیره کنید. فرمت ذخیره کورل CDR می باشد. همچنین میتوانید با پسوندهای دیگری که در این نرم افزار پشتیبانی میشود سند خود را ذخیره کنید.
-پشتیبانی سند در کورل دراو: برای اینکه نرم افزار بطور خودکار از سندهایی که ساخته اید پشتیبان بگیرد میتواانید از این مسیر اقدام کنید Tools/Option/workspace/save
Auto-backup every….minutes با وارد کردن یک عدد درکادر مربوط به دقیقه مشخص میکنیم که هرچند دقیقه یکبار از سند نسخه پشتیبان تهیه گردد.
Always back-up to این گزینه باعث میشود نسخه پشتیبان درهمان مسیری که نسخه اصلی ذخیر می باشد ایجاد شود، و از طریق گزینه Spesific Folder میتوان مسیر نسخه پشتیبان را عوض کرد.
Make back-up on save این گزینه بصورت پیشفرض فعال است به این معنا که با هر بار فشردن کلید Ctrl+s سند پشتیبان به روز میشود.

آموزش ایجاد سند و ذخیره سازی در کورل دراو

دیدگاهی بنویسید